menu
menu Menüyü Görüntüle

Haberler

Kozmetoloji Merkezimiz açılmıştır.

Cildimiz, genel sağlık durumumuzu yansıtmanın yanı sıra görsel olarak da çok değerli bir organımızdır. Ancak yıllar içinde cildimizde kırışıklık, sarkma, kahverengi lekeler gibi yaşlanma belirtileri de ortaya çıkmaktadır. Günümüzde cildimizdeki yaşlanma belirtilerinin bazıları bilinçli uygulamalarla engellenebilmekte bazıları da uygun yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.
            Tüm kozmetik işlemlerin Dermatoloji ve Plastik cerrahi uzmanlarınca veya onların gözetiminde yapılmasını tercih etmeliyiz. Kozmetik işlemler doğru ellerde, doğru ortamlarda ve kurallara uygun yapılmadığı takdirde, derimizde bazı geri dönüşümsüz kalıcı hasarlar oluşabilmektedir. Bu nedenle kozmetik işlemlerin yapılmasından önce muhakkak işlem hakkında bilgi edinilmeli, uygulamayı yapacak doktorla olası yan etkiler ve beklenen faydalar konusunda konuşulmalıdır.
            Sağlık Bakanlığı kozmetik ve estetik işlemlerin eğitim ve araştırma hastanelerinde yapılabilmesi için düzenlemeler yapmıştır. Bu işlemler için Dermatoloji (Cildiye) Kliniği bünyesinde hastanemiz C Binasının 3. katında Kozmetoloji Merkezi kurulmuştur.  Merkez, Dermatoloji (Cildiye) Polikliniğine başvuran ve hekimi tarafından kozmetolojik işlemler için uygun olduğu düşünülen hastaların yönlendirilmesi suretiyle haftada bir gün, Cuma günleri hizmet vermektedir.
            Merkezimizde yapılacak işlemler sosyal güvence kapsamında olmayıp, Bakanlığımızca belirlenen işlem ücretlerinin tamamı hasta tarafından karşılanmaktadır.
 
 
Ünitemizde verilen bazı hizmetler;
CİLT BAKIMI: Profesyonel cilt bakımında kullanılacak ürünler, kişinin yaşına, cilt tipine, herhangi bir cilt problemi varsa o problemi çözmeye odaklı olmalıdır.
KİMYASAL PEELİNG (SOYMA): Deriye uygulanan bazı kimyasal ajanlarla derinin kontrollü olarak soyulmasıdır.  Ciltteki sorunlar göz önüne alınarak yüzeysel, orta derinlikte ve derin peeling olarak uygulanır. Genellikle akne ve akne izlerini yok etmek, güneşe bağlı ya da gebelikte oluşan lekeleri gidermek, kırışıklıkları hafifletmek, cildi canlandırıp, nemlendirmek için kullanılır.
BOTOX: Botox,  clostridyum botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Sinir uçlarından kaslara iletimi sağlayan maddeleri engelleyerek kas kasılmasını durdurur. Kasılamayan kaslar sayesinde kırışıklar düzelir. Kişinin yüz kasları yaptığı mimiklerle devamlı kasılır ve yıllar içinde kasların üzerindeki deride çizgilenmeler başlar. Botox etkisi, uygulamadan yaklaşık olarak bir hafta sonra başlar ve etki ortalama altı ay devam eder. Botox ayrıca hiperhidroz (aşırı terleme ) tedavisinde, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanına da uygulanabilir.
MEZOTERAPİ: Çeşitli maddelerin deri içine mikroenjeksiyonla verme işlemidir. Yüz gençleştirme, saç dökülmesi, selülit tedavisi başlıca kullanım alanlarıdır. Her kullanım alanı için farklı maddelerden oluşan mezoterapi ürünleri hazırlanır, mezoterapi iğneleri veya mezoterapi tabancalarıyla cilt altına verilir. Uygulamalarda sonuç alabilmek için belirli aralıklarla tekrarlamak gereklidir.
PRP: Kişinin kendisinden alınan kanın bazı özel işlemlerden geçirildikten sonra büyüme faktörlerinden zengin kısmının tekrar kişiye verilmesi işlemidir. Özellikle cilt gençleştirme, ince kırışıklıkların tedavisi, hacim kazandırmak, akne ve yara izi tedavisi, saç dökülmesi, kapanmayan yaralarda uygulanan başarılı bir yöntemdir. Ortalama bir ay arayla birkaç seans olarak planlanır. Uygulama uzun etkilidir, kişinin kendi serumu olduğu için allerji riski taşımaz.
LAZER: Lazer enerjisi yoğun bir ışık demetidir. Farklı dalga boylarında, derideki su, renkli maddeler, hemoglobin tarafından emilir ve etkilerini bu sayede gerçekleştirir. Epilasyon için, damarsal lezyonları silmek için, cilt lekelerini temizlemek için, dövme silmek ve cilt gençleştirmek için bir çok lazer aleti geliştirilmiştir.

Haber Listesine Geri Dön